Iskolánk igazán pörgős, és eseménydús tanévet tudhat maga mögött!
Legyen szó izgalmas szakmai versenyekről, kreatív kihívásokról vagy épp felejthetetlen közösségi programokról, élményekből idén sem volt hiány. Hogy mik voltak az elmúlt hónapok legemlékezetesebb pillanatai? Mutatjuk is a nagy tanév összefoglalónkat!
Még augusztus végén egy vidám, játékos feladatokkal teli gólyanappal köszöntöttük iskolánk legújabb kilencedikes diákjait, hogy megkönnyítsük számukra a beilleszkedést és az évkezdést. Öröm volt látni, ahogy a közös kihívások során gyorsan feloldódott a hangulat, és máris egy összetartó közösség kezdett formálódni.
A tanulás nem más, mint annak felfedezése, hogy valami lehetséges. A tanulás a legerősebb fegyver, amivel megváltoztathatod a világot. Aki úgy gondolja, hogy a tanulás drága, próbálja ki, milyen a tudatlanság. Juhászné Janik Beatrix igazgató asszony Széchenyi István gondolataival nyitotta meg a tanévet:" Sokat kell tanulnia az embernek ahhoz, hogy megtudhassa, milyen keveset is tud".
2025.09.04-én a 9.C osztály, Juhászné Janik Beatrix igazgató asszony és a Közgés Öregdiákok Egyesülete műsorral egybekötött koszorúzás keretében emlékeztek meg a iskolánk alapításának 86. évfordulójáról.
Szeptemberben elkezdődött a papírgyűjtés. A befolyt összeget ebben az évben is jótékonysági célra fordítottuk.
Szívből gratulálunk Kiss Lászlóné Évike kolléganőnknek, aki tegnap vette át a Kulturális és Innovációs Minisztérium által adományozott elismerő oklevelét a négy évtizeden át tartó kiemelkedő szakmai és pedagógiai tevékenységéért.
A Mesehét során izgalmas, kreatív programokkal hoztuk el a történetek varázsát az iskola falai közé, egy kis extra színt és vidámságot csempészve a tanév sűrű hétköznapjaiba.
Civil Mozaik- Játékos kalandozás a civil világbanA Nógrád Vármegyei Civil Közösségi Szolgáltató Központ által szervezett kalandon iskolán több, mint 30 diákja vett részt 2025 szeptember 30-án (kedden). Játékos feladatokon keresztül ismerkedhetnek meg a civil szervezetek tevékenységével.
2025. október 3-án 18 első véradó került ki iskolánk tanulói közül. Gratulálunk!
PINK nap - Salgótarjánban rendszeresen szerveznek mellrák elleni figyelemfelkeltő sétát, melyen idén a 11.D osztály képviselte iskolánkat.
Az idei tanév Sulinyuszi vetélkedőjéről készült cikkünk IDE KATTINTVA tekinthető meg.
A Városi Karrier Börzén diákjaink rengeteg hasznos információt és inspirációt gyűjthettek a továbbtanulási, illetve a munkaerőpiaci lehetőségekről. Fontosnak tartjuk, hogy a fiatalok már most első kézből tájékozódhassanak a kiállítóktól, és magabiztosan, céltudatosan tervezhessék meg az iskola utáni jövőjüket.
A 9.évfolyam tanulói és új kollégáink is ünnepélyes keretek között megkapták iskolánk jelvényét.
Hatalmas érdeklődés övezte a nyílt napjainkat, ahol rengeteg pályaválasztás előtt álló fiatal pillanthatott be testközelből az iskolánk pezsgő mindennapjaiba.
A megható és igazán elegáns szalagavatónkon végzős diákjaink büszkén vették át a szalagokat, hivatalosan is rálépve ezzel a nagybetűs élet és a vizsgák felé vezető célegyenesre. Az eseményről a Noo.hu is írt, a cikket IDE KATTINTVA olvashatja.
A DÖK által szervezett vidám Mikulás-program idén is igazi ünnepi hangulatot varázsolt az iskolába, ahol a diákönkormányzat tagjai rengeteg csokival és cukorkával édesítették meg a diákok napját.
A Ravasz István szavalóversenyen iskolánkat két, 9. C osztályos tanuló képviselte. Színvonalas szereplésük eredményeként Szomszéd Zoltán különdíjat, Pelle Liliána pedig oklevelet kapott.
Pályaorientációs napunkon 6 egyetem, valamint a Magyar Honvédség és a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság képviselői tájékoztatták végzős diákjainkat.
Büszkén adtuk hírül, hogy két tehetséges diákunk is elnyerte a rangos „Jó tanuló, jó sportoló” díjat! Ez az elismerés a bizonyíték arra, hogy a kitartó tanulás és a versenysport nemcsak megfér egymás mellett, de egymást erősítve vezet a sikerhez. Tanulóink, Orosz Boldizsár 13.C és Tóth Aliz Alexandra 10.A osztályos tanulók teke sportágban értek el országos eredményt! Gratulálunk!
Valentin napon iskolánk Cupidói ellepték a folyosókat! A Diákönkormányzat szervezésében idén is célba értek a Valentin-napi kedves üzenetek.Legyen szó tanárról, diákról vagy az iskola dolgozóiról, senki nem maradt figyelem nélkül. Köszönjük a DÖK-nek ezt a remek kezdeményezést és a sok munkát, amivel megleptek minket! Egy apró üzenet is elég ahhoz, hogy érezzük: jó ehhez a közösséghez tartozni.
A Táncsics Napok első napjának legjobb pillanatait: a méltóságteljes koszorúzástól az angolos Kocsmakvíz izgalmaiig. Nézzétek meg, hogyan nosztalgiáztunk tanárainkkal, akik egykor diákjaink voltak, és hogyan csaptunk össze a KözGém legmenőbb társasjátékai felett!
Pénzügyek, Kenya és mozi – pörgött a Táncsics Hét 2. napja! Ma sem unatkoztunk, sőt! A délelőttünk igazi világkörüli és szakmai utazás volt: Megtanultuk a tudatos bankolás csínját-bínját (mert a zsebpénz nagy felelősség!). Bekukkanthattunk egy filmstúdió kulisszái mögé – ki tudja, lehet, hogy köztünk ül a jövő Oscar-díjasa? Egy profi idegenvezető elrepített minket Kenyába, és első kézből hallhattunk afrikai kalandokról.A versenyzőink pedig izzasztották az agysejtjeiket: az angol kreatív írók, az észpörgető matekosok és az online tréfás nyelvi vetélkedő résztvevői is kitettek magukért.
Kutyusok, AI és karrier – dübörög a Táncsics Hét 3. napja! Ma aztán nem volt megállás! A Mondjunk Mancsot Terápiás és Segítőkutyás Egyesület négylábú kedvencei csaltak mosolyt az arcunkra "Mondjunk mancsot!" Terápiás és Segítőkutyás Közhasznú EgyesületKözben a rendhagyó órákon is pörögtek az események:Oktatás ágazatos tanulók Mozgáskottáztak!Urbán János, az Aurum Group ügyvezető igazgatója avatta be a pénzügyeseket a könyvelőirodai munka és a vállalkozói lét rejtelmeibe. Köszönjük a gyakorlatias tippeket!Dr. Prószéky Gábor, aki „Ki tudja, mi az az MI?” című előadásával rántotta le a leplet a mesterséges intelligencia titkairól. Megtudtuk, hogyan alakítja át a világunkat az algoritmusok ereje – köszönjük a lenyűgöző előadást! Kiderült, kik a helyesírás bajnokai, és hatalmas csatákban hirdettünk győztest a röplabda- és kosárlabda döntőkön
A Táncsics Napok keretében számos versenyen mérhették össze tudásukat a tanulók. A záróünnepélyen sor került a díjazásra, ahol elismertük a legügyesebbek és legszorgalmasabbak munkáját. Gratulálunk minden díjazottnak!A záróünnepély mellett a Március 15.-i megemlékező műsor is méltó befejezése volt a hétnek. A színvonalas előadások és a közös megemlékezés mindenkit meghatott. A műsort Baranyiné Kovács Zsuzsanna tanárnő és Benkő Péter tanár úr állította össze.Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult a Táncsics Napok sikeréhez!
Hatalmas siker volt az idei iskolai gálánk, amire még sokáig emlékezni fogunk! Egy igazán színes és felejthetetlen estét tölthettünk együtt, tele tehetséges fellépőkkel és vidám pillanatokkal. Szeretnénk köszönetet mondani minden fellépőnek, aki hozzájárult a gála sikeréhez: az énekeseknek, a zenekaroknak, a versenytáncosoknak és néptáncosoknak, a stand-uposoknak, az szalagavatói táncot újra előadó osztályoknak, és persze a tanári kar tagjainak a fantasztikus meglepetés dalokért! Köszönjük mindenkinek, aki eljött és támogatta iskolánkat! Reméljük, jövőre is találkozunk! Az eseményről a Nool.hu is írt, a cikket IDE KATTINTVA olvashatja.
Márciusban a Szakmasztár Fesztiválon jártunk tanítványainkkal. Diákjaink testközelből ismerkedhettek meg a legmodernebb technológiákkal, a virtuális valóságtól kezdve a precíziós gépészetig, és próbálhattak ki sokféle tevékenységet.
A gyöngyösi Magyar Máltai Szeretetszolgálat Károly Róbert Középiskola által szervezett matematikaversenyen 45 diákunk képviselte intézményünket – mi voltunk az egyik legaktívabb iskola.Az idei megmérettetés a „Rejtélyes futam” címet viselte, így tanulóinknak az autóversenyzés izgalmas világában kellett bizonyítaniuk logikai tudásukat és kreativitásukat.
Virtuális valóság és csillagvizsgáló - Diákajink 2026.03.24-én Lauder Multiverzum Innovációs Térben (MIT) töltötték, ahol a VR-technológia segítségével: Bekukkantottak egy űrállomásra, és megnézték, hogyan telnek az asztronauták mindennapjai. Szó szerint „beleláttak” a szerveikbe, az izomzatba és a csontvázba. Meglátogatták az iskola saját csillagvizsgálóját is!Planet Budapest & UNICEF Klímavédelmi TalálkozóDélután a fenntarthatóságé volt a főszerep a Vasúttörténeti Parkban: Diákjaink részt vettek az V. Ifjúsági Klímavédelmi Találkozón, ahol interaktív játékok és beszélgetések során keresték a válaszokat az éghajlatváltozás kihívásaira. A Planet Budapest élményparkban pedig tippeket kaptak ahhoz, hogyan alakíthatják saját döntéseinkkel a közös jövőnket.
A fordított nap az egyik legizgalmasabb esemény egy iskola életében. Ez az a nap, amikor a hierarchia feje tetejére áll: a diákok a katedrára lépnek, a tanárok pedig (jobb esetben) visszaülnek az iskolapadba...
Miben hoznád be a füzeteidet? Esetleg egy turmixgépben? Vagy egy gumiabroncsban? - NO BACKPACK DAY
Iskolánk, 12. C osztályos oktatási asszisztens tanulói az Autizmus Világnapja alkalmából szervezett konferencián vettek részt, Zagyvarónán. A program során egy szakmai előadást hallgattak meg, amely az autizmussal élő személyek szabadidő-eltöltési lehetőségeit, nehézségeit mutatta be. A részvétel hasznos és speciális tapasztalatokat nyújtott tanulóink számára, melyekről beadandó anyagot is összeállítanak, szakmai tantárgyaikhoz kapcsolódóan.
Iskolánk 12.C osztályos diákjai, a Neumann János Egyetem országos logisztika versenyén 200 csapatból a döntő TOP 20 csapata közé jutott. A kecskeméti döntőben végül az előkelő 5. helyet szerezték meg. Az eredményükkel 20 felvételi többletpontot is szereztek. A csapat tagjai: Lengyel Fanni, Hribál Csenge, Csaba Áron Felkészítő tanáruk: Pintér Fanni tanárnő. Szeretettel gratulálunk!
Kutyasétáltatás a a Mancs a Szívben Állatvédő Egyesületnél.
Az Erasmus+ 2024-es pályázat zárórendezvénye
Ünnepélyes, mégis családias hangulatban telt a ballagásunk, ahol büszkén és rengeteg közös emlékkel gazdagodva indítottuk útnak végzős diákjainkat az élet újabb nagy kalandjai felé.
Kalandos Opera-kaland - Iskolánk 67 tanulója vett részt pénteken Mozart a Színigazgató című operáján az Állami Operaházban. A gyönyörű Operaház, a különleges darab és maga az utazás is felejthetetlen élményeket nyújtott mindenkinek.
2026.05.22-én zajlott az Nagy Diák Pénzügyes Teszt országos döntője, amelyben 22 tanulónk vett részt. A legjobb 10 versenyző közé jutott Nyerges Viktória és Károlyi Krisztián, akik egy izgalmas TV-kvízen vehettek részt. Mindketten a 11. A osztály tanulói. Krisztián a 3. helyen végzett és egy elektromos rollerrel lett gazdagabb. A Magyar Bankszövetség különdíját- egy 100 ezer forint értékű vásárlási utalványt-a bankos kérdésekben legjobban teljesítő diákok kapták, köztük Miklós Csenge Zoé, szintén a 11.A tanulója. Gratulálunk a tanulóknak, és felkészítő tanáruknak Matikovszki Diána tanárnőnek. A versenyről videónk is készült, ami IDE KATTINTVA tekinthető meg.
Pedagógusnap alkalmából egy kis ünnepléssel és sok hálával köszönték meg diákjaink tanárainknak azt a rengeteg energiát, türelmet és odaadást, amivel egész évben támogatják és terelgetik őket.
Siker a tablóversenyen és felejthetetlen élmény a Palóc Ringen! Iskolánk 13. D osztálya kiemelkedő eredményt ért el az NVSzC Ballagási Tablóversenyén: 72 000 megtekintés 1100 lájk A jól megérdemelt jutalomból az osztály egy közös gokartozáson vett részt a Palóc Ringen, ahol a versenypályán is bizonyították a csapatszellemet! Szívből gratulálunk a diákoknak a kreatív munkához, és köszönjük mindenkinek, aki lájkjaival támogatta őket!
A 13.D osztály díjnyertes tablója.
Visszatekintve az elmúlt hónapokra, bátran mondhatjuk, hogy egy igazán eseménydús, színes és közös élményekben gazdag tanévet zártunk itt a Táncsicsban. Ahogy az összefoglalóból is látszik, nálunk az intézményi élet messze nem csak a tanórákról szól: a gólyák legelső szárnypróbálgatásaitól kezdve, a nyílt napok nyüzsgésén át egészen a végzősök megható búcsúzásáig számtalan alkalommal érezhettük, milyen nagyszerű és összetartó közösséget alkotunk.
Hálásak vagyunk diákjainknak a lelkesedésért, a szülőknek a folyamatos bizalomért, oktatóinknak pedig a kitartó munkáért és iránymutatásért. Most a jól megérdemelt pihenés és a feltöltődés időszaka következik – mindenkinek élményekben teli, szép nyarat kívánunk, szeptemberben pedig újult erővel és friss lendülettel várjuk vissza diákjainkat!